Papryka w jabłkach 4


Październik tegoroczny  jakoś zapasowo/zaprawowo mnie natchnął.

Przetwory właściwie przestałam robić niemal nieświadomie, od lat ograniczając  słoiki z braku zapotrzebowania i braku  miejsca na przechowywanie.A tu mnie napadło.

Stoją słoje z carską tursziją ( wszystko przez książeczkę „Z pomidorem w herbie”, gdzie przepisu nie ma, a tylko wspominana jest znakomita turszija).

Z ogórkami w zalewie z koreańskiej kuchni rodem i z ogórkami warszawskimi, z octem jabłkowym…

Z musem jabłkowym i powidłami śliwkowymi oraz ze śliwkami w occie, z opieńkami po grecku i w oleju.

Z zielonymi orzechami włoskimi w marynacie i w konfiturze.

Z papryką w jabłkach 🙂

 

1 kilogram czerwonej papryki, słodkiej i 1 kilogram jabłek oczyścić.

Paprykę podzielić każdą na 8 części.

Jabłka rozparzyć w garnku z dodatkiem wody na mus . Posolić, dodać świeży tymianek – listki obrane z dwóch gałązek ( albo pół łyżeczki suszonego tymianku).

Odstawić z ognia, dodać przeciśnięte przez praskę dwa ząbki czosnku i przygotowaną paprykę. Wymieszać, napełniać słoiki. Pasteryzować 20 minut.

Papryka w jabłkach zachowuje chrupkość mimo pasteryzacji, jest nieprzyzwoicie wręcz smaczna.Można w ten sposób zrobić i zieloną paprykę i w każdym innym kolorze. Nadaje się do jedzenia na zimno i na ciepło.

Papryka w jabłkach przeleciała mi przez oko na chorwackich stronkach kulinarnych. Niestety, nie potrafiłam odnaleźć przepisu, zostało tylko wrażenie wzrokowe. Szukałam potem w polskiej blogosferze i znalazłam, ale  zrobiłam i tak po swojemu 🙂

4 komentarzy do “Papryka w jabłkach

  • Klara Holubiec

    Otworzylam właśnie słoik. Jest tak: papryka jest jędrna i chrupka – ale nie surowa! Mus jabłkowy z sola czosnkiem i tymiankiem aromatyczny, dla mnie moglby byc kwaśniejszy.
    Zrobiłam śledzie ( klasyczne platy lekko solone lekko odmoczone i pokawalkowane) z tym musem i papryką, dodałam nieco octu jabłkowego i odrobine oleju ( naprawde odrobine!).
    Goście gdyby mogli toby i szkło wciągnęli 😀

Możliwość komentowania została wyłączona.