Gołąbki z kaszą 1


Robiłam już gołąbki w liściach chrzanu, w liściach malwy, w liściach młodych buraków, w liściach winogron, w liściach kapusty kiszonej w całych główkach… Oczywiście w świeżej kapuście i we włoskiej i w czerwonej też. Z różnymi farszami. Tym razem porwałam się na eksperyment z kapustą pekińską. Wymyśliłam sobie  nadzienie z kaszy gryczanej z twarogiem i miętą. Oczywiście zaczęłam od ugotowania kaszy:
1/2 szklanka kaszy gryczanej palonej
3/4 szklanki wody
1 łyżka masła
sól, łyżka płaska suszonej mięty
W garnku rozpuścić masło, wsypać suchą kaszę i wymieszać, żeby każde ziarenko pokryło się tłuszczem. Dodać miętę i sól, wymieszać. Zalać gorącą wodą, raz zamieszać, przykryć i na malutkim ogniu zostawić na 15 min. Kasza powinna być niedogotowanaJ. Kiedy przestygnie wymieszać  z twarogiem ( najlepiej wiejski, ziarnisty), doprawić do smaku solą i pieprzem.Główkę kapusty pekińskiej obrać z wierzchnich brzydkich liści, odciąć połowę główki tak, by grube części liścia zostały  razem (odłożyć  na kapustę duszoną na czerwono). Delikatne połówki zanurzać we wrzątku by lekko zmiękły i zawijać gołąbki.
Ja zrobiłam od razu jeszcze parę sztuk w liściach kiszonej w całych główkach kapusty. Tej nie parzę, tylko lekko ścinam nerw i faszeruję.Tak wygląda  główka kapusty kiszonej w całości!


Garnek najpierw naoliwiłam, potem wyłożyłam liśćmi kiszonej kapusty, ułożyłam zawijańce i na wierzch dałam kawałki kiszonej kapusty. Podlałam wodą i niech się duszą. Podałam ze śmietaną.Komentarz do “Gołąbki z kaszą

Możliwość komentowania została wyłączona.