Śledzie w occie balsamicznym 7


Jako że było to w okolicach Wigilii, śledzie właśnie  przyniosłam do domu i zastanawiałam się, jak je w tym roku przyrządzić. Oczywiście lenistwo zwyciężyło, kupiłam takie gotowe płaty, lekko solone. Część zrobiłam klasycznie, z cebulą i w oleju, z dodatkiem octu jabłkowego. A resztę pokroiłam w paski, posypałam świeżo startą gałką muszkatołową i pokropiłam  aceto balsamico, polałam oliwą z oliwek i na samym końcu, pod wpływem natchnienia, dodałam rodzynki i migdały krojone w piórka. Wymieszałam i wstawiłam do lodówki. Niech się dzieje wola nieba. Dwa dni potem odważyłam się spróbować. Dziw, że nie pożarłam wszystkiego na raz. I pojęłam potęgę aromatu aceto balsamico  zwanego także aceto di Modena.
Pisała o aceto balsamico  Agnieszka  Kręglicka  w “Wysokich obcasach”. Zaciekawiła mnie opowieśc o occie, który dojrzewa latami w  specjalnych beczkach i którego najlepsze nastawy  sprzedawane są na wagę złota. Na szczęście istnieje także wersja  popularna; nie  tak wyrafinowana, ale i nie tak kosztowna. Traf chciał, że ujrzałam  w sklepie buteleczkę  aceto di Modena. Tani nie był, ale nie potrafiłam się oprzeć, kupiłam. No i oczywiście zaczęłam szukać wspomnianego artykułu na temat. Kamień w wodę. Tak wiec skazana zostałam na własny pomyślunek. I wymyśliłam  chyba nie najgorzej, śledzie zrobiły furorę.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /users/0020/sh83095/www/kulinarki.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 thoughts on “Śledzie w occie balsamicznym